Kwalifikacja wstępna przyśpieszona Piła

Jeśli mieszkasz w m. Piła lub okolicach i szukasz gdzie zrobić kwalifikację wstępną przyspieszoną – to dobrze trafiłeś. Centrum Kierowcy Odnowa – to jedyne miejsce w Pile gdzie załatwisz wszystkie formalności w jednym miejscu. Mamy szeroką ofertę żebyś nie latał po całej Pile szukając dobrych specjalistów którzy udzielą fachowej pomocy. Zebraliśmy tu tylko najlepszych żeby ułatwić tobie życie. Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły

Dlaczego warto wybrać Centrum Kierowców Odnowa?

Oferujemy kompletne rozwiązania, które umożliwiają przeprowadzenie wszystkich niezbędnych szkoleń i badań w jednym miejscu, a także pomoc w załatwieniu formalnej ich części.

Klient jest zawsze w centrum naszej uwagi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że szkolenia muszą być wdrążone między życiem prywatnym i zawodowym. Właśnie dlatego staramy się indywidualnie dopasowywać czas zajęć teoretycznych i praktycznych do potrzeb kursantów.

Wiemy jak ważny jest wpływ poziomu wyszkolenia kierowców samochodów ciężarowych na bezpieczeństwo ruchu drogowego, dlatego robimy wszystko, aby zapewnić najlepsze warunki do szkolenia i nauki.

Robimy akcent przede wszystkim na informacjach przydatnych w praktyce i pozwalających bezpiecznie rozpocząć pracę za kierownicą ciężarówki.

Niezależnie od wybranego szkolenia, uczestnicy zawsze otrzymają niezbędny materiał do nauki.

Kwalifikacja wstępna przyśpieszona dotyczy osób, które zamierzają wykonywać przewóz drogowy jako zawodowy kierowca. Szkolenie to musi się skończyć państwowym egzaminem odbywającym się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Kurs kwalifikacyjny to niezbędny krok do rozpoczęcia kariery kierowcy zawodowego.

Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest niezbędny dla osób posiadających prawo jazdy kat. C(C1) wydane po 10 września 2009r. Dotyczy to również każdego kierowcę, który zamierza uzyskać prawo jazdy kategorii C i chce zostać zawodowym kierowcą.

Kandydaci na kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kat. C, CE muszą mieć ukończone co najmniej 21 lat. Natomiast osoby które maja poniżej 21 roku życia muszą skończyć pełny kurs kwalifikacji wstępnej zgodnie z ustawą.

Kurs kwalifikacyjny jest realizowany zgodnie z opublikowanym ustawowym programem nauczania i składają się z części teoretycznej i praktycznej.

Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym kurs na kwalifikację wstępną przyspieszoną trwa 140 godzin i zawiera:

 • 130 godzin zajęć teoretycznych,
 • 8 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym,
 • 2 godziny jazdy w warunkach specjalnych lub 1 godzina na symulatorze.

Zawodowy kierowca musi posiadać specjalne umiejętności i przestrzegać dodatkowych zasad wynikających z przepisów. W tym zakresie szczególne znaczenie mają przepisy regulujące prowadzenie pojazdów ciężarowych w ruchu drogowym, które bezpośrednio wiążą się z warunkami pracy kierowców zawodowych. Te dwa obszary są najbardziej istotne, ponieważ w praktyce zawodowej występują w nich największe problemy.

Skupiliśmy się na maksymalizacji części praktycznej i szkoleniu umiejętności niezbędnych dla pracy kierowcy. W Centrum Kierowcy Odnowa rzetelnie przygotowujemy do wykonywania zawodu przyszłych kierowców.

Podczas zajęć praktycznych oferujemy m. in. ćwiczenia na symulatorze tachografu cyfrowego oraz na prawdziwym tachografie. To umożliwia każdemu kursantowi poznanie zasad korzystania z tachografu, robienia wydruków i ich opisywanie, a także wszystkich niuansów związanych z obliczeniem czasu pracy i obsługą karty kierowcy.

W ramach części praktycznej nasi kursanci mają do dyspozycji pojazd MAN TGL, którym jeżdżą z instruktorem w warunkach miejskich oraz uczą się obsługi przyczepy. Każdy kursant może ćwiczyć z instruktorem to, na czym mu najbardziej zależy oraz skorzystać ze wsparcia i fachowej porady. Nasi kursanci mogą szkolić się pod okiem nauczyciela z wieloletnim stażem na trasach Unii Europejskiej oraz wyćwiczyć dobrą praktykę i poznawać od podstaw specyfikę zawodu.

W przerwach między jazdą w ruchu drogowym kursanci realizują jazdę na symulatorze. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie reagować na niebezpieczne zdarzenia i warunki drogowe.

Właśnie dlatego mamy doświadczonych wykładowców i instruktorów, posiadających wieloletnie doświadczenie między innym w zawodzie kierowcy, którzy z chęcią podzielą się umiejętnościami i wiedzą z Tobą.

Podczas szkolenia w naszym Centrum Kierowców kursanci nie zdobywają wiedzy samodzielnie realizując e-learning przy komputerze ale osiągają ją wraz z wynikającymi z praktyki przykładami z doświadczenia wykładowców. Celem szkolenia jest zdobycie solidnej wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w codziennej pracy. Program naszego kursu kwalifikacyjnego dostosowany jest do indywidualnych potrzeb każdego kursanta.

W trakcie trwania kursu oraz po jego zakończeniu każdy kursant ma możliwość konsultacji z trenerem.

W części teoretycznej kursu nauczymy:

 • poprawnie interpretować przepisy o ruchu drogowym, krajowym i międzynarodowym
 • stosować przepisy dotyczące czasu pracy kierowcy (czas pracy, czas prowadzenia pojazdu, okresy odpoczynku)
 • prawidłowemu mocowaniu ładunków
 • jak zoptymalizować zużycie paliwa (ECO driving)
 • zasad budowy pojazdów i ich eksploatacji
 • pracować z tachografem cyfrowym
 • udzielać pierwszej pomocy
 • i inne.

 Zaświadczenie ukończenia szkolenia daje prawo przystąpić do egzaminu państwowego organizowanego przez WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego). W tym celu należy zarejestrować się z numerem PKZ oraz uiścić opłatę za test kwalifikacyjny w wysokości 50 zł.

Informacja:

Zgodnie z prawem osoby nieznające języka polskiego mogą przystąpić do egzaminu w języku rosyjskim lub angielskim.

Egzamin uważa się za zdany, jeżeli udzielono 16 poprawnych z 20 odpowiedzi na pytania w części podstawowej oraz 5 poprawnych z 10 odpowiedzi w części specjalistycznej.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku wydaje się Świadectwo Kwalifikacji zawodowej z aktualizacją danych w Profilu Kierowcy Zawodowego, po czym wpisuje się Kod 95 do prawa jazdy.

Przed przystąpieniem do egzaminu państwowego każdy z naszych kursantów zdaje egzamin wewnętrzny, którego struktura jest identyczna do egzaminu państwowego. Dzięki temu kursanci mogą zobaczyć jak wygląda egzamin i sprawdzić swoją wiedzę, a także otrzymać cenne wskazówki od naszych wykładowców. Test nie jest bardzo trudny. Większość naszych kursantów zdaje go za pierwszym razem.

Istotne:

Dla każdego kierowcy bardzo ważną wiedzą jest temat czasu pracy i odpoczynku kierowcy oraz obsługi tachografu. Ten temat jest często poruszany, ale w praktyce widzimy dużo niedbalstwa w tym obszarze co się skutkuje dużymi mandatami. Kary można uniknąć mając dobrą wiedzę po szkoleniach.