Szkolenie okresowe dla kierowców Piła

Jeśli mieszkasz w miejscowości Piła lub w pobliżu i szukasz gdzie odbyć Szkolenie okresowe  – to dobrze trafiłeś. Centrum Kierowcy Odnowa – to jedyne miejsce w Pile gdzie wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu. Mamy szeroki zakres ofert by pozbawić Ciebie od latania po całej Pile i szukania najlepszych profesjonalistów którzy udzielą fachowej pomocy. Najlepsze instruktorzy i wykładowcy zebrali się tu by ułatwić twoje życie. Zadzwoń do nas już teraz i zapytaj o szczegóły a na pewno pomożemy!

szkolenie okresowe piła, szkolenie okresowe kierowców w pile

Szkolenie okresowe dla kierowców zawodowych w Pile

Szkolenie okresowe to szkolenie kierowców zawodowych w zakresie przewozu rzeczy lub osób, które kończy się wydaniem świadectwa kwalifikacji, które musi być odnawiane co 5 lat. W Pile można to zrobić tutaj

Kurs obejmuje 35 godzin lekcyjnych (max. 7 godzin dziennie), w tym 4 dni zajęć teoretycznych i 1 dzień zajęć praktycznych, które realizowane są wg prawa jazdy kat. C, CE, C1, C1, C1E

Ważne, że jeśli posiadasz ważne zaświadczenie u ukończeniu kursu ADR – szkolenie okresowe można skrócić o 2 dni

Nie czekamy naboru grupy!

Szkolenia rozpoczynamy indywidualnie po spełnieniu wymagań wynikających z przepisów prawa: psychotesty, badania lekarskie, uzyskanie PKZ. To wszystko można również zrobić u nas.

Dla kogo szkolenie okresowe?

Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że wszyscy kierowcy zajmujący się przewozem drogowym rzeczy lub osób muszą odbyć szkolenie okresowe co 5 lat. Po otrzymaniu Świadectwa Kwalifikacji kierowcy można przedłużyć okres ważności prawa jazdy kategorii C, CE lub D, DE.

Szkolenie okresowe jest obowiązkowe dla każdego kierowcy zawodowego, który przed 10 września 2009r. otrzymał prawo jazdy kat.  C/C1  lub  kat. D/D1 przed 10 września 2008, a także dla kierowców zawodowych, którzy chcą przedłużyć ważność swojego Świadectwa Kwalifikacji zawodowego.

Dla kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat C,C1 po 10 września 2009r. Jest konieczne odbycie kursu kwalifikacji wstępnej lub wstępnej przyspieszonej

Jak wygląda szkolenie okresowe?

Nowe przepisy wyznaczają, że okresowe szkolenie kierowców musi składać się z pięciu modułów,  z których przynajmniej jeden obejmuje praktyczne zajęcia z ruchu drogowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po zakończeniu szkolenia okresowego nie obowiązują żadne egzaminy teoretyczne ani praktyczne. Warunkiem uzyskania Świadectwa Kwalifikacji zawodowej jest tylko udział w każdym z modułów szkoleniowych. Oczywiście w pierwszej kolejności będzie wymagane uzyskanie przed rozpoczęciem kursu niezbędnych orzeczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych. Nowe Świadectwo Kwalifikacji zawodowej należy przekazać do Wydziału Komunikacji, gdzie na jego podstawie zostanie wydrukowane nowe prawo jazdy  z  wpisanym kodem 95 i przedłużonym okresem ważności.

PKZ a Szkolenie okresowe

6 kwietnia 2022 r. weszły w życie nowe przepisy, które zostały wprowadzone nowelizacją ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami. Celem nowelizacji było dostosowanie polskiego ustawodawstwa do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/645 z dnia 18 kwietnia 2018r.

Każda osoba musi teraz uzyskać Profil Kierowcy Zawodowego (numer PKZ), zanim będzie mogła uczestniczyć w okresowym szkoleniu kierowców. Aby założyć profil, należy zgłosić się do właściwego Wydziału Komunikacji z orzeczeniami psychologicznym i lekarskim, które potwierdzają brak przeciwwskazań do pracy jako kierowca zawodowy. Potrzebne są również dokument tożsamości, prawo jazdy i kolorowe zdjęcie 4,5×3,5cm. Kolejnym krokiem jest przekazanie PKZ do ośrodka szkolenia wybranego przez kierowcy (czyli do nas😉).

Profil Kierowcy Zawodowego – co to jest?

Jest to dokument elektroniczny, który tworzą w wydziale komunikacji. Do niego na bieżąco zapisują i aktualizują dane w systemie teleinformatycznym.  Przede wszystkim on zawiera informacje o badaniach lekarskich, psychologicznych i Świadectwach Kwalifikacji zawodowych kierowców. Celem wprowadzenia profilu jest przyspieszenie obiegu dokumentów, usprawnienie nadzoru nad ośrodkami szkoleniowymi oraz maksymalne ograniczenie realizacji fikcyjnych szkoleń. Założenie Profilu Kierowcy Zawodowego (PKZ) jest obowiązkowe przed rozpoczęciem szkolenia okresowego

Rejestracja i płatność

Szkolenie okresowe kierowcy należy zaplanować z wyprzedzeniem, aby aktualne uprawnienia nie straciły ważności. Mianowicie warto uwzględnić okres szkolenia oraz czas oczekiwania na wyrobienie nowego prawa jazdy. Zdarza się że wynosi on, w zależności od Wydziału Komunikacji, nawet kilka tygodni. Na przykład w Pile to trwa mniej więcej dwa tygodnie.

U nas można realizować płatność w formie gotówkowej lub bezgotówkowej (karta, BLIK, przelew itd)

W celu omówienia dostępnych terminów i form płatności prosimy o kontakt.

click

Zarejestruj Się

na badania psychologiczne, lekarskie i szkolenie okresowe za jednym kliknięciem!